Anglické ikony
Doubledecker
Červený dvojpodlažný autobus je dnes neoddeliteľnou súčasťou dopravy v Anglicku. História týchto autobusov siaha až do 19.storočia. Ich predchodcovia, omnibusy (zavedené v roku 1829), boli spočiatku jednoduché povozy ťahané koňmi. Najslávnejším typom double-deckra, ktorý bol vyrobený, sa nazýval Routemaster. V roku 2005 sa však musel kôli striktným normám EU stiahnuť z prevádzky, čo Londýnčania niesli dosť ťažko. V súčasnosti sa Routemaster teší comebacku a denne prepravuje v Londýne desiatky tisícov cestujúcich.
Jazdenie vľavo
Anglicko je známe jazdením po ľavej strane vozovky. Zamyslel si sa už niekedy, prečo je tomu tak? Dôvod môže byť jednoduchší, ako by si čakal. Hovorí sa, že v stredoveku bolo pre prevažne pravorukých jazdcov nosiacich zbraň na ľavom boku pohodlnejšie nasadať na koňa z ľavej strany. A aby sa pri nasadaní neplietli do cesty, stalo sa zvykom jazdenie vľavo.
Fish and Chips
Fish and Chips je vo Veľkej Británii národným jedlom. Tento pokrm priniesli do Anglicka španielski židia v polovici 17. storočia. V Anglicku v tej dobe zúril hladomor a rybolov bol jedným z mála možností, ako dopraviť ľuďom výživnú a čerstvú potravu. Prvá reštaurácia, ktorá začala ponúkať ľuďom výhradne Fish and Chips, bola otvorená v Londýne v roku 1860. Ročne Briti skonzumujú celkovo 383 miliónov porcií Fish and Chips a v súčasnosti existuje už 10 500 rešaurácií, ktoré sa špecializujú na tento pokrm. Vďaka veľkej popularite sa Fish and Chips teší obľube aj v Írsku, USA alebo v Indii.
Rocková éra
Veľká Británia sa tiež môže popýšiť mnohými umelcami, ktorí zmenili pohľad na svetovú hudbu svojou originalitou a jedinečnosťou. Zrodili sa tu slávne kapely ako The Beatles, The Queen, Sex Pistols, Rolling Stones, The Who, Pink Floyd, Led Zeppelin, Iron Maiden, Beastie Boys alebo známi umelci ako Sting, Elton John, David Bowie či Rod Stewart.